Hitit Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Festivali’ne Tam Destek


Hitit Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 8-9 Mart 2024 tarihleri arasında “Hitit Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Festivali” düzenlendi. Sanayi ve kamu kuruluşları, akademisyenler, lisansüstü, lisans, önlisans ve lise öğrencileri projelerini sunmak üzere bir araya geldi.

Çeşitli firmaların, proje prototiplerin ve posterlerin yer aldığı proje pazarı, Avrupa Birliği tarafından desteklenen “STEM’de Kadınlar, Güçlü Yarınlar” projesi etkinlikleri ve TÜBİTAK destekli bir çalıştayı olmak üzere üç farklı etkinlik düzenlendi. 150 proje başvurusunun, 114 posterin ve 50 proje prototipinin yer aldığı proje pazarında farklı etkinlikler de yer aldı. Meslek Yüksekokulumuz Makine ve Metal Teknolojileri Bölümü’nün 6 Poster ve 3 prototipi, Elektrik ve Enerji Bölümü’nün 2 prototipi ve 4 posteri yer alırken, Harita ve Kadastro Programı’nın 1 prototipi ve 1 posteri, Moda Tasarımı Programı’nın 1 posteri yer aldı.

Üniversitemizin ev sahipliğinde düzenlenen Hitit Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Festivali’nin Avrupa Birliği tarafından desteklenen Uluslararası organizasyonu kısmını Meslek Yüksekokulumuz Elektrik ve Enerji Bölümü Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Programı öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Seyrek yürüttü.

Bölümümüz Akademisyeni Dr. Öğr. Üyesi Tuna Aydoğmuş ve Makine programı Öğr. Üyesi Dr. Bünyamin Çiçek’in sahip olduğu 4D Makine ve Teknoloji Teknokent Firması etkinlikte yer aldı.

Meslek Yüksekokulumuz Elektrik ve Enerji Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuna Aydoğmuş başta olmak üzere tüm bölüm akademisyenleri hazırlık sürecinde ve etkinlik sırasında alanda görev aldı.

Ayrıca, Meslek Yüksekokulumuz Elektrik ve Enerji Bölümü Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği Programı’ndan 11 öğrencinin etkinlik hazırlık sürecinde ve etkinlik sırasında alanda gönüllü olarak çalışmalara katıldılar.

Festivale katkı sunan başta Meslek Yüksekokulumuz Elektrik ve Enerji Bölümü akademisyen ve öğrencilerine ve festivale katılım sağlayanlara teşekkür eder, gönüllülük bilinciyle nice öğrenci yetiştirilmesini temenni ederiz.   HIZLI ERİŞİM

instagram